i-con HAKKINDA

İsmail Özay Çuhadar
Yazılım ve Sistem Geliştirme Müdürlüğü Müdür Yardımcısı - Türkiye Finans Katılım Bankası
“Türkiye Finans, Yazılım ve Sistem Geliştirme Departmanı olarak i-con'dan "İş Analizine Giriş", "İş Analistleri İçin Modelleme" ve “Yazılım Proje Yönetimi” eğitimlerini aldık. Eğitim almaya karar vermeden önce yaptığımız araştırmalar neticesinde gördük ki, i-con bu tarz eğitimleri belli bir sistematik ve disiplin içinde, düzenli ve sürekli olarak veren; bu nedenle de yetkinliği/uzmanlığı üst seviyede olan ender kuruluşlardan biridir. Amacımız, Analiz Ekibimizin İş Analizi, Yazılım Ekibimizin ise Yazılım Proje Yönetimi formasyonuna sahip olması, iş yapma şekillerini standardize etme ve bankamız yazılım geliştirme sürecinde sorumluluk alanlarını netleştirmekti. Beklentilerimiz karşılandı mı? Evet; ihtiyaçlarımızı gözeten özelleştirilmiş içerik, pratiğe dönük bol örnekli interaktif eğitim yöntemi, peformansına hayran kaldığımız, hocamız Ercan Beyin sorularımıza verdiği tatminkar cevaplar ve sorunlarımız için sunduğu uygulanabilir çözümler ile beklentilerimizi fazlasıyla karşılayan bir eğitim oldu. Eğitim konusundaki yetkinliğin yanısıra, başta hocamız olmak üzere tüm çalışanların sıcak, paylaşımcı, samimi ve nazik yaklaşımları nedeniyle katılımcıların memnuniyet düzeyi çok yüksek oldu. Kendilerine yürekten teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.”

Bülent Başpınar
İç Denetçi (II. Müdür Vkl) - Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş Araştırma Geliştirme Müdürlüğü
" Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Ar-Ge biriminden küçük bir ekip olarak i-con’dan Analistler için Modelleme eğitimi aldık. Günümüzün BT yoğun iş süreçlerinde, iş ihtiyacı sahipleri ile yazılım çözümleri üreticileri arasındaki iletişim köprüsünü doğru biçimde kurmanın dünya standartlarını sunan bu tür eğitimlere gittikçe daha çok ihtiyaç duyulacak. i-con konusunun uzmanı eğitimcisi, iyi hazırlanmış eğitim içeriği, tatmin edici eğitim materyali, rahat ortamı ve sıcak yaklaşımı ile böyle bir eğitimi almak için uygun bir kurum. Ayrıca belirtmek isterim ki, bu tür eğitimlerde - müşteri genellikle tercih etmese de -sınıfın farklı firma çalışanlarının bir araya geldiği karışık katılımcı gruplarından oluşması, farklı iş deneyimleriyle karşılaşma fırsatı sunarak, katılımcıya ek bir yarar sağlıyor. i-con’a teşekkür ederiz."

Yasin İnan
Organizasyon Kalite ve Sistem Geliştirme Müdürlüğü II. Müdür - Bank Asya

”Bank Asya Sistem Geliştirme ekibi olarak i-con da aldığımız analiz ve modelleme eğitimlerinin bize çok büyük yararlar sağladığını gördük. Eğitimler sırasında İş analizinde, model oluşturmada ve proje yönetiminde öğrendiklerimizi gerçek hayattan örnekler üzerinde düşünme ve uygulama fırsatı bulduk. Bu nedenle i-con'un deneyimli eğitmenlerine ve bize sıcak bir eğitim ortamı sağlayan değerli yöneticilerine teşekkür ederiz.”

Deniz Gökbulut
Technical Development Leader - Philip Morris Türkiye
i-con’u tercih etmemizdeki en büyük faktör, müşteri odaklı hizmet anlayışları ve ihtiyaca yönelik çözüm sunmaktaki esneklileriydi. Günümüz dünyasında işletmelerin o kadar farklı önceliklere yönelik eğitim ve danışmanlık ihtiyaçları varki, bu  konularda müşteriyi memnun edecek çözüm sunmak önemli bir teknik ve iş bilgi birikimi gerektiriyor. Zamanı verimli kullanma konusunda hassas ve hedef odaklı hizmet bekleyen kurumların tercihleri, hep i-con gibi dinamik ve profesyonel şirketler olacaktır. Bu nedenle i-con’a ‘’iş’’ imize yaradıkları için teşekkür ederiz.

Yahya Lalik
Sistem Analist –Sanofi Aventis
Bu şimdiye kadar katıldığımız en etkili eğitim programı .NET ekibimiz için artık bilinmeyenlerle dolu bir denklem olmaktan çıktı.

Hakan Bakşi
Bilgi İşlem Müdür Yardımcısı -Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş
Ak Yatırım Bilgi İşlem Ekibi olarak i-con‘dan MS Exchange Server Eğitimi aldık. Eğitim süresince gördüğümüz sıcak ilgi, eğitimin içeriğinin güncel örneklerle verilmesi, sorulan sorulara alınan tatminkar  cevaplar bizim açımızdan eğitimin başarı düzeyini  olumlu etkilemiştir. Ayrıca eğitim sırasında eğitmen dışındaki i-con personelinin sıcak ve samimi tavrı, bir sonraki eğitimimizi i-con’dan almamız için  iyi neden olacaktır.

Hakan Aran
Grup Müdürü-Türkiye İş Bankası A.Ş.-Yazılım Geliştirme Müdürlüğü
‘Yeniden yapılanma sürecimizde toplam 130 çalışanımıza büyük bir özveri ve başarıyla verdiğiniz UML eğitimi için Yazılım geliştirme grubu olarak sizlere çok teşekkür ederiz. 12 kişilik ilk grubumuz ile başlayan toplam üç aylık zorlu ve yorucu maratonda, şiddetli kış şartlarının getirdiği yağmur, kar ve fırtına dinlemeden Cumartesi-Pazar tatili demeden yanımızda yer aldığınız için i-con çalışanlarına çok teşekkür ederiz.

Kurum olarak sektörde çok özel sayılabilecek durumumuzu anlama ve eğitim gereksinimizi belirleme sürecinde gösterdiğiniz başarı, ihtiyaçlarımızı tam olarak karşılayan eğiyim, eğitim sonrası sınav ve proje çalışmalarınız ile UML bazlı analiz ve tasarım tekniklerini Cobol, java ve .Net programlarımıza uygulamayı ve çalışanlarınızın analiz-tasarım yetkinliklerini geliştirmeyi başardık. Bunun içinde siz i-con çalışanlarına çok teşekkür ederiz.

Bundan sonra T.İŞ Bankası Yazılım Geliştirme Grubu olarak göstereceğimiz başarı ve verimlilik artışında, hem bu eğitimin hemde sizden almaya devam edeceğimiz diğer eğitimlerin en önemli paya sahip olacağını belirtmek isterim. Sizi artık bir eğitim firması değil, Yazılım geliştirme takımımızın bir parçası olarak görüyoruz.’

Taner Yeke
Bilgi Sistemleri Müdürü -Tekofaks
Tekofaks olarak i-con’dan 2003 ve 2005 yıllarında iki farklı eğitim aldık. İlk eğitim Visual Basic ve ASP idi. İkinci eğitim C# 2.0 ve  ASP.NET 2.0  ile ilgili idi. Uzman eğitimci arkadaşlar çok profesyonel bir yaklaşımla deneyimlerini bizlerle paylaştılar. Şirket olarak  proje geliştirme ortamımız Microsoft ve eksiklerimizi i-con’dan tamamladık. Emeği geçen herkese çok teşekkürler.

Rıfat Sayhan
Yazılım Destek Yöneticisi-Nexus Bilişim Sanayi ve Ticaret A.Ş.- Nexus A.Ş. Yazılım departmanı olarak müşterilerimize kaliteli yazılım destek hizmet sunmak için, firmanız dan MS SQL server 2K programlama ve yönetimi hakkında eğitim almaya karar verdik. Eğitmenlerinizin ciddiyeti ve bizim ihtiyaçlarımıza yönelik ders programı takip etmesi oldukca verimli bir eğitim süreci geçirmemizi sağladı.
Eğitimin başlangıcından itibaren öğrendiğimiz bilgiler günlük iş hayatımızı oldukca kolaylaştırmaya başladı.Bu eğitimle birlikte verdiğimiz hizmet'in kalitesini düşündüğümüz şekilde arttırarak, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutacağımızı düşünmekteyiz.

Öncelikle kaliteli bir eğitim veren firmanıza, müşteri memnuniyetini yakından takip ederek görüşlerimizi her zaman değerlendiren sayın Kübra Küçükerden'e ve eğitimlerimiz sırasında görev alan eğitmenlerimiz sayın Kerem Özsu ve sayın Akhan Akbulut'a çok teşekkür ederiz.

Sinan Bostancıoğlu
Yazılım Grup Yöneticisi -Bizitek Bilgisayar Yazılım ve İnternet Teknolojileri
“Kalabalık yazılım ekiplerinde, grupların birbirinin yaptığı çalışmaları bozmadan, etkilemeden çalışmasını sağlamak zahmetli süreçler gerektiriyor. Bu yükü hafifletip, daha kolay yönetilebilen üretim süreçlerinin hayata geçirilmesinde, VSTS’in hayli somut çözümler getirdiğini görmek benim için oldukça sevindirici oldu. i-con’un, gerçek yaşam deneyimi olan eğitmenleri ve iyi organize edilmiş eğitim içeriği ile yazılım geliştirme süreçlerimizdeki verimliliğin arttırılmasında önemli bir adım atmamıza yardımcı olduğuna inanıyorum.”

Murat Tüfekçioğlu
Yazılım Mühendisi- Meteksan Ankara
“WCF gibi çok yeni bir teknoloji hakkında eğitim verebilmek çok da kolay bir şey değil. Bu yetkinliği gösterme cesaretini kendinde bulan i-con ekibi tüm övgüleri hak ediyor. Hatta o kadar iyiler ki bu derece yeni bir teknolojiyi bir an önce kullanmak için çalışmalara başladık. Üstelik bizi kahvaltısız da bırakmadılar :-)  Herşey için teşekkürler, umarım tekrar beraber oluruz!”

Yılmaz  ÖRER
Yazılım Uzmanı -BİMAR Bilgi İşlem Hizmetleri A.Ş
‘Kesinlikle detaylı düşünülmüş planlanmış bir eğitim olduğu belliydi.Konu olarakta şimdiye kadar hiç bir eğitim fimasının yapmamış olduğu bir eğitimi seçmiş olmanız çok iyiydi. Ders içinde verilen örnekler konuyu pekiştirmek ve havada bırakmamak için çok iyi ayarlanmışladı. Bu tip teknik içeriği yüksek lab ortamlı eğitimlerin devamının gelmesini dilerim’

Kemalettin Yıldız
Sistem Yöneticisi –Bimtaş
‘
Vermiş olduğunuz kaliteli eğitimden dolayı teşekkür ederim. Tüm çalışma arkadaşlarınız özellikle Volkan Bey’in bize eğitmen değil bir arkadaş gibi yaklaşımı, tüm problem çözme aşamalarında yardımı, tüm personelinizin sağlamış olduğu hoşgörü ve saygıdan dolayı teşekkürü borç bilirim.

Kenan Şirin
Analiz  - Türiye Finans Katılım Bankası
‘Giriş eğitimi için 4 gün yeterden öte çok iyi idi, danışmanız sayesinde süre çok iyi kullanılmış oldu. Çok kaliteli bir danışman ve eğitmen. Eğitim sırasında ‘’suyunu çıkardık’’
denecek düzeyde soru, döküman ,kaynak talebimiz oldu, beklentinin ötersini karşıladı. Ercan Bey ve i-con’a TEŞEKKÜRLER ‘

Kamil Balıkçı
İş Analisti - Türkiye Finans Katılım Bankası
 ‘Eğitmenin davranışı, bilgisi ve yaklaşımı çok iyi .i-con’dan ilk kez bir eğitim aldım. Daha önce başka eğitim yerlerinden sertifikasyon eğitimleri almıştım. Ancak eğitim koşulları , görsel destek konusunda yetersizdiler. i-con’da hoşuma giden diğer yön eğitim makinaları ve sunum cihazlarının öğrenciye sunum şekliydi’

Erkan Çakmakkaya
Uzman Yardımcısı - Merkezi Kayıt Kuruluşu
 ‘Analistlik konusunda genel tecrübemizi ve bilgi düzeyimizi artırmış olduk’

Tahir Kafadar
Uzman Yardımcısı-Merkezi Kayıt Kuruluşu
‘Eğitim yeri tüm ihtiyaçları karşılayacak nitelikteydi. Genel olarak güncel yazılım mühendisliği konseptleri hakkında bilgi edinilmesi açısından faydalı bir eğitim olduğunu düşünüyorum.

Yusuf Kamhi
Yazılım Geliştirme Uzmanı-Ulukom Bilgisayar
‘VSTS eğitimi olaylara bakış açımın genişlemesini sağladı. Yazılım geliştime sürecindeki işleyiş sıraları ve yapılması gereken temel geliştirme prensipleri konusunda bilgimizi arttırdık aynı zamanda da VSTS ile bu bilgilerin pekişmesini sağladık.
i-con’dan eğitimi almış olmam sayesinde, rahat bir ortamda ve istediğim soruları sorarak, rahat bir işleyişle hiç sıkışmadan eğitimi tamamlamamı sağladı. Ayrıca i-con’un yazılım şirketlerine sağlamış olduğu ISVCLUB üyeliği sayesinde çok uygun fiyata bu eğitimi aldım.’

Sebat Eren
Mühendislik Hizmetleri -BAYER TÜRK A.Ş
‘Bilgili bir eğitmenle geçen bu eğitim sonunda eğitim içeriğinden çok daha fazlasını alma imkanın olduğu için çok memnunum’

Aynur Ferdönmez
Yazılım Geliştirme Yönetmen-Yapı Kredi Emeklilik

‘Faydalı bir eğitimdi, çok teşekkürler’

Hakan Özel
Bilgi İşlem Şefi-Doğuş Otomotiv A.Ş
‘Aldığım bu eğitimle mevcut  sistemimize katkılarımın olacağını düşünüyorum. Zaman zaman yaşadığımız sıkıntıların çözümünde burada aldığım bilgilerle ciddi zaman ve performans kazanacağız’

Atilla Övündür
Mağaza Otomasyon Müdürü -Migros Türk T.A.Ş
‘Yazılım Mühendisliği Proje Yönetimi konusunda konsantre ve zevkli bir eğitim. Bundan sonraki iş yaşamıma olumlu etkisi olacağına eminim. Danışmanımız Kerem Özsü’ye katkılarından dolayı teşekkür ederiz’

Aydın Parmaksız
Yazılım Geliştirme ve Uygulama Müdürü- Migros Türk T.A.Ş

‘Başarılı bir eğitimdi. Belirli konularda aksiyon almamızı tetikleyeceğini düşünüyorum’

Gökay Gülay
Yazılım Geliştirme Uzmanı -Astrazeneca İlaç

''İlk günden konusuna hakim olduğu güvenini verdi. Teşekkürler''

Gül Sarıdoğan
Yazılım Geliştirme Uzmanı -Astrazeneca İlaç
'Eğitimden son derece memnunum. Keşke birazcık daha fazla olsaydı,tebrikler.Gördüğüm en iyi ve profesyonel firma...''

Coşar Mert
Bilgi Sistemleri Uzmanı -Asaş Alüminyum A.ş
‘Eğitimenimiz konulara vakıf ve başarılı idi. Tekrar bir eğitim almayı düşünürsek ilk tercihimiz i-con olacaktır.’

Osman Aydın
Yazılım Uzmanı -Abdi İbrahim İlaç ‘Genel anlamda katıldığım en keyifli eğitim idi. Sınıfın kalabalık olmayışı ve eğitmenin bilgi ve yaklaşımı iyi idi.Teşekkürler’

Murat Yıldırım
Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Öğrencisi -Beykent Üniversitesi
‘Bu kadar kısa sürede bu kaar bilgi öğreneceğimi tahmin edemezdim.Evren Ayan’a ve i-con’a teşekkürler,’

Erdoğan Çolak
Sistem Analiz -Nova Reklam A.Ş
 ‘Eğitmenimizi kutluyorum.Tüm personelin güleryüzü beni diğer etkileyen unsur’

Ahmet Kurtuldu
İskenderun Demirçelik (İşdemir A.Ş)

C++ Eğitimini sadece sizin vermenizden dolayı sizinle tanıştık. Eğitim çok faydalı oldu. Bol örnekle desteklenmesi çok iyiydi.

Osman Kazancı
İskenderun Demirçelik (İşdemir A.Ş)

Faydalı ve verimli bir eğitim aldığımıza inanıyorum. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Ramazan Vurucu

Bilgi İşlem Müdürü Afra-Kombasan/Konya
'SQL Server 2000’den SQL Server 2005’e hızlı bir geçiş yaşayacağımız için eğitimden beklentimiz daha ince ayrıntılı, özelleştirilmiş teknik konulardı.Bunu 3 günlük bir genel eğitimde sağlamamız imkansız diye düşünmüştük.Ama eğitmenimizin yaklaşımı ve paylaşımcı biri olması eğitim sonrası süreçte de iletişim halinde olmamız çok faydalı olacaktır. '

Hüseyin Özel
Proje Yöneticisi-Sanofi Aventis İlaç
''Yaptığımız ASP.NET WORKSHOP çalışmasında beklentimin üzerinde bir çalışma ortamı ve işbirliği için teşekkürler''

Sevim Tel
Yazılım Grubu Yöneticisi -OMNİ A.Ş
''Almış olduğumuz CRYSTAL REPORTS.NET EĞİTİMLERİ çok yararlı geçti, anlatıım çok iyi idi.Her zaman tavsiye edilir''
i-con.com.tr | 2008© i-con