Ana Sayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Basın Odası | Bize Ulaşın
SPM Hakkında Destek
Özellikler
Gereksinim Yönetimi > Özellikler

Sanal doküman oluşturucu (Virtual Document Composer)

VDC, SPM RM projelerinde oluşturulan dokümanların istenilen kısımlarıdan, yeni bir yapı içinde farklı bir doküman oluşturulmasını sağlamaktadır. Özellikle farklı standartlara uygun doküman hazırlama ihtiyacı olan geliştirme ekiplerinin yaşadığı sıkıntıları çözen bu özellik, üst yönetim, iş birimleri, teknik ekipler gibi farklı paydaşlar için de farklı içeriklerde doküman oluşturulmasını kolaylaştırmaktadır.

Düzenlenebilir doküman şablonları ve profiller

Şirketiniz kendi doküman standartlarını mı kullanmak istiyor? Ne tasa, SPM RM ile kendi doküman şablonlarınızı dakikalar içinde oluşturabilirsiniz. Dokümanınızın işlevine göre bir gereksinim tipi seçebilir, hatta kendi gereksinim tiplerinizi tanımlayabilirsiniz.

Ya da gereksinim yönetimi otomasyonuna ilk adımı sizin için hazırladığımız şablonları kullanarak başlayabilir ve bunları özelleştirerek kendi şablonlarınızı kolaylıkla oluşturabiliriniz.

Zengin metin formatlı dokümanlar

Projenize istediğiniz doküman şablonu ile başlayabilir, istediğin doküman ile devam edebilirsiniz. Tüm bilgi girişlerinizi zengin metin editörünü kullanarak yaparsınız, hem birinci sınıf kelime işlemcilerin özelliklerinden feragat etmezsiniz, hem de web tabanlı bir sistemde bütün takımınızla birlikte çalışmanın kolaylığını yaşarsınız.

Listeler ve sorgular kolay erişim

Projenizde ister on isterseniz bin gereksinim olsun, bunları yönetmek sizin için dert değil. Çünkü SPM RM ile gereksinimlerinizi doküman yapısı içinde yazarken, farklı listeler ve sorgularla bunlara tekrar erişim sizin için çok kolay.

Gereksinimlerinizi doküman dışından da izleyebilmek ve takip edebilmek için liste, matris ve ağaç gibi sorgulardan faydalanabilir, istediğiniz gereksinim tiplerine göre sorgular oluşturabilir, tam sonuçları almak için filtrelerden faydalanabilirsiniz.

İlişkiler ve izlenebilirlik

Gereksinimleriniz proje süresince değişiyor mu? Yazılım projelerinin hızlı dünyasına hoş geldiniz! Gereksinimler sürekli değişirler ve bu her zaman projenin ilk safhalarında olmaz. İlerleyen bir zamanda temel özelliklerden biri değiştiğinde proje takımı bu değişikliğin etkilerini ölçebilmelidir.

Matris sorgular, birbirleriyle ilişkilendirilmiş gereksinimler üzerinden etki analizi yapmanıza yardım eder. Gereksinimler üzerindeki değişikliklerin etkilerini tek bir sorgudan analiz etmenizi sağlar.

 

Ana Sayfa | SPM Hakkında | Sıkça Sorulan Sorular | Bize Ulaşın | Gizlilik İlkesi | Hizmet Şartları
©2008 i-con. All Rights Reserved.